čtvrtek 12. září 2013

Mé knižní série (10)


Tento projekt vymyslela Roxanne a jeho cílem je představit ostatním série, které máme v knihovně, ať už jsou všechny díly na světě nebo je to rozečtená série, a odpovědět na pár otázek. 

Inkarceron - Catherine Fisher1. Jak ses o téhle sérii dozvěděl/a?
Už si vůbec nepamatuju, jak se mi série dostala do rukou, protože je to strašně dlouho, co jsem si jí pořídila. Bylo hnedka na začátku, co jsem začala aktivně číst. 

2. Kolik dílů jsi zatím stihl/a přečíst?
Zatím jsem přečetla pouze první díl. Druhý stále čeká na přečtení.

3. Co na tuhle sérii říkáš?
Ze série mám rozpolcené pocity. Ani pořádně nevím, jestli se mi líbí nebo ne. Inkarceron určitě stojí za přečtení, protože je to velmi zajímavá kniha a má zajímavý námět. Budu si muset sérii znovu přečíst, aby měla jasný názor. 

4. Který díl z celé série máš nejraději?
Protože jsem četla zatím jenom jeden díl, odpověď je jednoduchá - ten první. :)

5. Jaká je tvoje oblíbená postava, proč?
Asi Finn. Je to jediná postava, na kterou si po dvou letech vzpomínám, utkvěl mi v paměti, i když mi několikrát lezl na nervy a musela jsem se hodně přemáhat, abych neměla chuť mu jednu natáhnout.

6. Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?
Asi otce hlavní hrdinky (tuším, že se jmenuje Claudie). Ten chlápek mi nesedl hnedka od začátku, byl to takovej starej morous, který neposlouchá jiný názor než ten svůj a jde si tvrdě za svým - nekouká vpravo ani vlevo. 7. Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
Máme stejné obálky jako originál. :)

8. Která obálka se ti líbí nejvíc?
Obálky jsou opravdu krásné. Líbí se mi, jak k sobě ladí a doplňují se - dobrý nápad s klíčem a zámkem. Navíc se klíč hodí k příběhu, takže palec nahoru. I když se mi líbí obě dvě obálky, hezčí je ta prvního dílu. 


9. Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?
Asi na konec, kdy se všechno rozřeší, a je to docela zajímavý. 

2 komentáře:

  1. Sériu som nečítala a doma máme len prvý diel, tak neviem, či v blízkej dobe siahnem zrovna po tejto knihe, ale každopádne vyzerá zaujímavo. A tie obálky sú krásne :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Kniha rozhodně stojí za přečtení, sice nemusí padnout do oka každému, ale je to zajímavé čtení. :)

      Vymazat

Děkuji za tvůj komentář. :)