neděle 6. října 2013

Posuď knihu podle obalu (23)


Nedělní meme, které má pod palcem Syki. Cílem je vybrat si jednu knihu a ohodnotit její obálku, jak na mě zapůsobila jestli se mi líbí/nelíbí. Budu ráda, když se také zapojíte a napíšete svůj názor.


Název: Co je tvoje, je i moje
Autor: Tess Stimson
Datum vydání: říjen 2013
Nakladatelství: Domino

Oficiální anotace:
Dvě sestry. Naprosté protiklady. A dohoda, která je spojí - anebo navždy rozdělí.
Grace Hamiltonová je dítě štěstěny. Na co sáhne, to se vydaří. Avšak to, po čem touží ze všeho nejvíce, mít nemůže: vlastní dítě. Tato nenaplněná touha se plíživě přemění v posedlost, která dokáže rozleptat i ten nejdokonalejší život. A pak se z Ameriky nečekaně vrátí její sestra...
Susannah je rozený smolař. Na co sáhne, to se zkazí. Ale děti mít může, dokonce je už i porodila – a dala k adopci. Šest let strávila v americkém tetovacím salonu a teď se vrací do Británie, aniž tuší, čím se tam vlastně bude živit. Už ani nevěří, že se jí podaří dělat něco smysluplného; spíše doufá, že zas nevytvoří nějaký další průšvih.
Setkání obou sester je zprvu jako setkání dvou bytostí z rozdílných planet. Přesto se dokáží shodnout na jedné věci: Susannah se stane náhradní matkou Graceina dítěte. Odnosí a porodí je, pak novorozeně předá jeho biologickým rodičům. Zádrhel nastane ve chvíli, kdy se Susannah rozhodne, že si dítě nechá...

Můj názor: Mně se obálka líbí. Přijde mi taková vtipná a skvěle se hodí k anotaci. Hezký dojem dělá jednoduché pozadí a roztomilé, malé, dětské botičky, ponožtičky a králík. Myslím, že kdybych aktivně četla romány pro ženy, tahle kniha by mě v knihkupectví zaujala, aspoň bych ji zvala do ruky. A asi udělám krok novým směrem a tuhle knížku si přečtu, protože vypadá anotace a i obálka fakt dobře. 

1 komentář:

Děkuji za tvůj komentář. :)