úterý 8. října 2013

Mé knižní série (13)


Tento projekt vymyslela Roxanne a jeho cílem je představit ostatním série, které máme v knihovně, ať už jsou všechny díly na světě nebo je to rozečtená série, a odpovědět na pár otázek. 

Upíří deníky - L. J. Smith

1. Jak ses o téhle sérii dozvěděl/a?
Tak to už si nevzpomínám přesně, ale nejspíš jsem hledala něco o upírech, protože mě v tu dobu stále bralo Stmívání. A někde na netu jsem narazila na Upíří deníky a nechala si je koupit k Vánocům, to si pamatuju, když jsem je rozbalila pod stromečkem, strašně jsem se těšila, až si je přečtu. (Koupila jsem si první čtyři díly najednou.)

2. Kolik dílů jsi zatím stihl/a přečíst?
Hohó, přečetla jsem všech třináct dílů a jsem na sebe pyšná! Myslím, že spoustu lidí to vzdalo a další díly nečtou, ale já jsem vydržela. :D

3. Co na tuhle sérii říkáš?
No... každý asi ví, co si většina bloggerů myslí o téhle sérii a já s nimi souhlasím. První čtyři díly jakš takš ušly. A další díly až do toho jedenáctýho jsou pro mě naprostá kravina, co autorka dokázala vymyslet. Kolikrát takový nechutnosti fuj... Chtěla jsem to vzdát, po sedmém dílu jsem si řekla, že prostě končím, že už to dál nemám, ale co kdo nechtěla, vyhrála jsem osmý díl a tak jsem si řekla, že když se mě ty Upíří deníky tak držej, musím je dočíst. Naštěstí se příběh od dvanáctého dílu zlepšuje a není to tak špatné. :)

4. Který díl z celé série máš nejraději?
Asi ty poslední, protože se konečně dostáváme do nového prostředí a nejsme v Fell's Church, kde se mi fakt nelíbí.

5. Jaká je tvoje oblíbená postava, proč?
Tak to fakt nevím. Nikdy jsem si nikoho nijak zvlášť neoblíbila, právě naopak. Každý druhý mi aspoň nějaký čas lezl na nervy. Ale pokud musím vybrat, je to Matt, i když Elena se taky změnila k lepšímu.

6. Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?
Jenom jednu? :D Nemám ráda Meredith, stále litující ho se Stefana nebo vyměklého Damona. Ale nejvíc nemůžu přenést před srdce Bonnie, kterou by za svůj pisklavý hlásek a infantilnost profackovala.7. Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
Máme stejné obálky jako originál.

8. Která obálka se ti líbí nejvíc?
Asi původní čtyři obálky, kde jsou obličeje jen hlavních protagonistů a nejsou všelijak překombinované.

9. Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?
Já pořádně nevím, asi nikdy nezapomenu na děti požírající své rodiče a své údy. To bylo fakt přehnaný. 

6 komentářů:

 1. Tuhle sérii bych si taky chtěla někdy přečíst, ale nějak se k tomu pořád nemám :D

  OdpovědětVymazat
 2. Ja som túto sériu vzdala a po scéne ktorú si opísala v 9. ani neľutujem :D

  OdpovědětVymazat
 3. Pohromadě vypadají pěkně :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj :) Nominovala jsem tě ;) http://blackwhite-diaries.blogspot.cz/2013/10/liebster-award-tag.html Doufám, že se zapojíš :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář. :)