pondělí 13. srpna 2012

30 Day Book Challenge - Den 13.

Den třináctý: Kniha jejíž hlavní postava je mi nejvíce podobná

Kniha: Pokrevní pouta
Autor: Richelle Mead
Série: Pokrevní pouta
Díl: první
Anotace:
Vampýrské akademie pokračuje! Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

V některých situacích bych řekla, že mi je Sydney podobná. Už v VA jsem si toho trochu všimla. Často jedná stejně nebo podobně jako já, ale někdy udělá pravý opak. Nevím, je to tak padesát na padesát.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář. :)